Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Aktualności - Internat

zdjecie

Obchody Roku Janusza Korczaka, naszego patrona

Data: 09 maja 2012
Rodzaj: kulturalno-oświatowe
Autor: M. Gibski
8 maja 2012r., w ramach obchodów roku Janusza Korczaka, odbyła się w internacie impreza mająca za zadanie utrwalenie wizerunku naszego patrona wśród wychowanków.

Wychowawcy prowadzący, p. Maciej Gibski i p. Anna Piwowarczyk, zaprezentowali dramat pt. „Relacja świadka ostatniej drogi J. Korczaka i jego wychowanków na Umschlagplatz”. Na podstawie opisu wychowankowie wykonali portrety pamięciowe J. Korczaka. Dzieci układały również puzzle – okładki książek naszego patrona. Rozegrano także turniej wiedzy o życiu J. Korczaka. Laureatami zostali: Elżbieta Janeczek i Renata Płaszewska. Cała 6 uczestników quizu otrzymała jako nagrodę bony na zakupy w „Biedronce” ufundowane przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego.

Z okazji Roku Korczakowskiego obejrzeliśmy także w internacie  film animowany Król Maciuś I. Po obejrzeniu filmu wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym na scenkę z filmu. Dwie równorzędne pierwsze nagrody zdobyły: Renata Płaszewka i Monika Luty. Seans filmowy oraz konkurs plastyczny zorganizowała p. Elżbieta Siuta.
« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2022

wykonanie: YELLOWTEAM.PL