Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Aktualności - Szkoła

zdjecie

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

Data: 15 października 2012
Rodzaj: wydarzenia, konkursy
Autor: M. Synowska
Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych - "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2012 r. brzmi: "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

W naszej szkole „Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych” będzie obchodzone w tym roku po raz pierwszy, w związku z czym zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Biblioteka szkolna Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 w Krakowie przygotowała z tej okazji szereg atrakcji dla wszystkich uczniów.

Została zaprojektowana nowa gazetka biblioteczna poświęcona postaci Janusza Korczaka, który jest patronem naszej szkoły i „Patronem Roku 2012”.

W poszczególnych klasach zostały zaplanowane lekcje biblioteczne poświęcone osobie Korczaka - jako znakomitego pisarza i pedagoga, których zwieńczeniem ma być konkurs podsumowujący wiedzę zdobytą przez uczniów na temat tej postaci.

Od 20 października rozpoczyna się konkurs plastyczny przeznaczony dla wszystkich chętnych czytelników pt. „Namaluj ulubioną postać z bajki”. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w listopadzie, a na uczestników czekają liczne nagrody.

W bibliotece od września odbywa się akcja „Głośne czytanie dzieciom”- nadal zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

Wszystkich rodziców zapraszamy także do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcenie do częstszych odwiedzin biblioteki, przeciwdziałanie uzależnieniom od mediów, integrację rodziców ze szkołą.

Serdecznie zapraszamy do Naszej Biblioteki!


Bibliotekarz: Marta Synowska - Staszczyk


« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2024

wykonanie: YELLOWTEAM.PL