Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Aktualności - Szkoła

zdjecie

Warsztaty "Wierzę w siebie" - Załęcze Wielkie

Data: 17 maja 2015
Rodzaj: wycieczki
Autor: B. Orzechowska


W dniach 11-16 maja 2015r. nasza 7 Drużyna Harcerska NS ,,Tornado”Hufiec- Kraków - Podgórze” uczestniczyła w grupowych zajęciach wspierających i rozwijających osoby niepełnosprawne, organizowanych przez Zarząd Główny ZHP i PFRON. Warsztaty pod hasłem „Wierzę w siebie” odbyły się w przepięknym miejscu Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Ośrodku ZHP ,,Nadwarciański Gród”. Spotkaliśmy się tam z młodzież z Warszawy, Torunia i Skarżyska Kamiennej. Bardzo szybko nawiązaliśmy z nimi koleżeńskie i sympatyczne relacje.

Wspaniale przygotowany i urozmaicony program warsztatów uczył nas, bawił, rozwijał i rzeczywiście pozwolił uwierzyć w siebie. Pokonaliśmy wiele trudności, wykonaliśmy wspaniałą autoprezentację w postaci wierszy, piosenek i rekwizytów oraz prezentację naszego Ośrodka. W programie warsztatów było między innymi: wykonywanie ,,migawek” z każdego dnia pobytu – wykonanie prezentacji swojej drużyny i Ośrodka, swojej wizytówki, zaprezentowanie pogody, wywiadu ze znaną osobą, sporządzenie jadłospisu. Ponadto staliśmy się tam operatorami filmowymi i aktorami. Nakręciliśmy teledysk, wykonaliśmy komiks, projektowaliśmy bransoletki, modę i uczestniczyliśmy w jej pokazie. Mieliśmy zajęcia z wizażystą, na których nauczyliśmy się wiele jak dbać o siebie, co oznaczają poszczególne kolory, jak się ubierać. Prace nasze zaprezentujemy również na gazetce szkolnej. Byliśmy także na wycieczce we Wrocławiu, gdzie zwiedzaliśmy ośrodek telewizji poznając kulisy jego pracy. Wjechaliśmy na najwyższy 50-cio piętrowy budynek ,,Sky Tower”, skąd oglądaliśmy panoramę Wrocławia. Wieczorami uczestniczyliśmy w ognisku i harcotekach.

Dziękujemy pani Bronisławie Bartkowskiej za opiekę nad nami podczas warsztatów oraz pani Teresie Pałce za pomoc w przygotowaniach do wyjazdu.

Opracowanie Barbara Orzechowska
z uczniami klasy IIIBP


« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2022

wykonanie: YELLOWTEAM.PL