Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Aktualności - Szkoła

zdjecie

Zwiedzamy muzea Krakowa

Data: 20 stycznia 2011
Rodzaj: wycieczki
Autor: G. Ciosek
CYKL: "ZWIEDZAMY MUZEA KRAKOWA"W dniu 21 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wzięły w niej udział klasy I a, I b, i II b Gimnazjum. Uczniowie oglądnęli wystawę „Bogowie Starożytnego Egiptu”.

18 stycznia 2011 r. uczniowie kl. II a i III b Gimnazjum oraz II b SPdP byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym. Zwiedzili  stałą wystawę związaną z dawną kulturą ludową. Zobaczyli jak wyglądało życie na wsi w regionie Małopolski. Poznali trudy życia codziennego ludzi. Obejrzeli wyposażenie izby krakowskie i podhalańskiej. Usłyszeli jak dawniej produkowano sukno i olej. Widzieli pracownię garncarską i wiele innych ciekawych eksponatów. Zaciekawiły ich stroje ludowe i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem.

19 stycznia 2011 r. uczniowie kl. II a i III a zwiedzali wystawę znajdującą się w Podziemiach Rynku Głównego (oddział Muzeum Historycznego m. Krakowa). Ekspozycja zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe, trójwymiarowe obrazy – a to wszystko przeplatane opowieściami Pani przewodnik – sprawiły, że na kilkadziesiąt minut zapomnieliśmy o współczesności i przenieśliśmy się w czasy średniowiecza. Były to niezwykłe przeżycia. Dobrze, że w Krakowie mamy takie magiczne, nowoczesne muzeum.


« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2022

wykonanie: YELLOWTEAM.PL