Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
"Nasz kolorowy świat" 2005

Galeria

W czasie deszczu dzieci się … bawią  Więcej zdjęć zamieszczono w galerii


    W dniu 11 czerwca 2005 roku odbyła się druga edycja integracyjnego święta dzieci organizowanego przez nasz Ośrodek. Podobnie jak dwa lata wcześniej pod sceną na Rynku Podgórskim zgromadzili się wychowankowie kilku krakowskich placówek oświatowych oraz mieszkańcy dzielnicy Podgórze. Niewątpliwy sukces organizacyjny próbowała pokrzyżować bezlitosna deszczowa aura, ale dzieci postanowiły powiedzieć deszczowi nie i z pełnym zaangażowaniem brały udział w konkursach z nagrodami zorganizowanych przez pracowników SOSW2 przy udziale wolontariuszy.
    Wiele radości przyniosły występy dziecięcych i młodzieżowych grup, wśród których znaleźli się: zespół „Małe Słowianki” – prezentując występ folklorystyczny, klub osiedlowy „Dziupla” z pokazem breakdance, Zespół Szkół nr 4 – przedstawiający spektakl „Koziołek Matołek” i „Bajkę o żółtym bocianie”. Wychowankowie z naszego Ośrodka wystawili uwspółcześnione przedstawienie o „Jasiu i Małgosi”, była też „Calineczka” w wykonaniu świetlicy TPD z ulicy Zamojskiego. Wszystko to przeplatane śpiewem i tańcem i okraszone dowcipną konferansjerką. Profesjonalne występy wokalne półfinalistów „Szansy na sukces” dodały splendoru imprezie. Festyn został ukoronowany przepięknym śpiewem zespołu Komorniki z odległego Poznania.
    W trakcie występów na scenie dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych  na  specjalnych   stanowiskach.   Można   było  brać  udział w grach zręcznościowych, pomalować sobie fantazyjnie twarz, poćwiczyć celność, własnoręcznie ozdobić koszulkę, narysować swój "kolorowy świat" (najciekawsze  prace  można  zobaczyć  w  galerii).  Wszystkie biorące udział w konkursach dzieci były zwycięzcami i każdorazowo odbierały atrakcyjne nagrody. Wszyscy mogli również liczyć na gorąca herbatę i przesmaczne hamburgery.
    Podczas imprezy rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Portret mojej mamy” zorganizowany przez wychowawców z SOSW2.

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2023

wykonanie: YELLOWTEAM.PL