Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Organizacje

zdjecie

Sklepik szkolny "Grosik"

Sklepik działa w naszej szkole ponad 30 lat, a opiekę nad nim sprawują nauczyciele.


Cieszy się u kupujących dużą popularnością, głównie ze względu na niskie ceny swoich produktów. A te, to głównie: słodycze, soki owocowe i przybory szkolne. W okresie przedświątecznym sklepik organizuje jarmarki, na których można kupić świąteczne upominki zakupione w hurtowniach, a także zrobione przez naszych uczniów na zajęciach techniki i plastyki.

Mimo niewysokich marż sklepik nieźle zarabia, a pieniądze przeznacza na potrzeby szkoły i uczniów. Zarobione pieniądze są przeznaczane na nagrody za udział w szkolnych konkursach i imprezach, zakup sprzętu (kserokopiarka, dofinansowanie do zakupu komputera, drukarki i skanera, zakup rolet i żaluzji do 3 pomieszczeń, zakup doniczek na korytarz szkolny itp.)
Sklepik jest także organizatorem konkursów, lub współuczestniczy w konkursach ogólnopolskich. Jednym z najbardziej popularnych jest konkurs na najlepszego sprzedawcę i najuprzejmiejszego klienta. Znany jest ze swoich akcji ekologicznych.
Nasi uczniowie brali udział w konkursie "Zdrowa przyroda, zdrowa żywność, zdrowy człowiek", a obecnie włączyli się do Konkursu organizowanego przez warszawską firmę REBA- i w trosce o środowisko zbierają zużyte baterie (wspomaga go w tym Instytut Pediatrii, chętnie przyjmiemy zużyte baterie również od innych instytucji i osób prywatnych).

Sklepik prowadzą mgr Aleksandra Sulka - Dąbrowska
                        mgr Danuta Tańcula


« powrót

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2024

wykonanie: YELLOWTEAM.PL