Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Ziemia Sądecka 27-29 maj 2009

Galeria

ZIEMIA SĄDECKA 

27 maja, wczesnym rankiem, wraz z panią Barbarą Żukowską i Małgorzatą Babik wyruszyliśmy na podbój Sądecczyzny. 
Naszym miejscem wypadowym był Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Nowym Sączu.
Zaspane miasto przywitało nas ulewą. Nie zrażeni psikusami aury postanowiliśmy wybrać się w rejs po Jeziorze Rożnowskim. Pojechaliśmy do Gródka nad Dunajcem, gdzie czekał na nas wynajęty statek. Pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę. Chmury się rozstąpiły, wyszło Słońce. Mogliśmy bez przeszkód podziwiać widoki z górnego pokładu.
Nazajutrz, zaraz po śniadaniu, wynajętym busem wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę. Zwiedziliśmy znane miasto zdrojowe – Krynicę. Tam w pijalni degustowaliśmy wody mineralne. Następnie kolejką gondolową wyjechaliśmy na Jaworzynę Krynicką. Rozpościerający się widok zaparł nam dech w piersiach. W karczmie, na szczycie, przy dźwiękach góralskiej muzyki zasiedliśmy do uczty. – Pychota!!!
W Piwnicznej czekali już flisacy, którzy łodzią zawieźli nas do Rytra. Podróż umilali opowiadaniami, zagadkami i odsłaniali nam tajniki swojego zawodu.
W Rytrze zdobyliśmy zamek. Zmęczeni, podziwiając panoramę Doliny Popradu z zainteresowaniem słuchaliśmy legend z nim związanych. Wracając odwiedziliśmy klasztor Sióstr Klarysek i Ołtarz Papieski.
Nasz pobyt w Nowym Sączu zakończyliśmy lekcją historii w Parku Etnograficznym. Zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki miasta. Fotografowaliśmy się przy każdym zabytku i ciekawym miejscu. Będąc w tym mieście nie mogliśmy również odmówić sobie przepysznych lodów i szarlotki w cukierni u Argasińskich.
Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy późnym wieczorem do Krakowa. 


Zapraszamy do naszej GALERII, gdzie zamieszczone są zdjęcia z wycieczki.


(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2023

wykonanie: YELLOWTEAM.PL