Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
Szczecin 7-14 maja 2011

Galeria


SZCZECIN


W dniach 7 – 14 maja odbyliśmy wycieczkę do Szczecina i okolic. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od spaceru na Wały Chrobrego. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy statki tam zakotwiczone, pasażerskie i wojenne. Płynęliśmy statkiem wycieczkowym „Dziewanna” podziwiając piękny Szczecin od strony Odry, zabytki i stocznię szczecińską. 

Najciekawszy dzień to wycieczka busem na wyspy Wolin i Uznam. Na Wolinie odwiedziliśmy zagrodę żubrów, Międzyzdroje – molo i Aleję Gwiazd. Potem przeprawiliśmy się promem na wyspę Uznam – gdzie udaliśmy się w Świnoujściu do stawy Młyn i podziwialiśmy ogromne statki i promy w porcie. Następnie przekroczyliśmy granicę państwa z Niemcami – DLA WIĘKSZOŚCI Z NAS BYŁ TO PIERWSZY POBYT ZA GRANICAMI POLSKI - i kilka godzin spędziliśmy w Uzdrowiskach Cesarskich: Ahlbecku i Heringsdorfie po stronie niemieckiej. W powrotnej drodze odwiedziliśmy Kamień Pomorski.
Zwiedziliśmy też Muzeum Narodowe oraz Muzeum Techniki, gdzie bardzo podobały nam się stare pojazdy i eksperymenty techniczne. 

Wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju koszykówki o Puchar Radości, razem z kolegami ze Szczecina zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek, a na koniec pobytu obejrzeliśmy film w 3D „Gnomeo i Julia”. 

Pogoda dopisała, pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa!
BYŁO SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 


>>> GALERIA<<<


(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2023

wykonanie: YELLOWTEAM.PL