Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Kraków, Zamoyskiego 100
www.sosw2.pl
NowościPOLECAMY

Nowości w Naszej Bibliotece:Worek wierszyków do pamiętników jest pomocą dla miłośników wpisywania się do pamiętników. Znajdziemy tu znane pamiętnikowe wierszyki, oraz nowe, piękne rymowanki.Książka polecana dla miłośników magicznych światów, gdzie toczy się walka dobra ze złem. Prowadzi nas w świat fantastycznych miejsc, zjawisk. Pokazuje jak dostrzegać w codzienności przejawy czarów i magii.Martynka jest sympatyczną dziewczynką. Ma wiele przygód, które wzruszają i bawią. Polecamy dzieciom jako jedną z pierwszych, samodzielnych lektur. Książka posiada piękne ilustracje.


Jest to przewodnik po świecie zwierząt domowych i żyjących na wolności. Wzbogacony jest wspaniałymi ilustracjami, dzięki którym dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta.


Detektyw Ciekawek na tropie tajemnicy to zabawna historyjka, przeplatana rymowanymi zagadkami, rebusami, krzyżówkami i mnóstwem ciekawostek.Banialuki - jak na banialuki przystało - są książką psotną, rozbrykaną i nie całkiem poważną. Jednak przy zwariowanych Banialukach można się też sporo nauczyć.


Dla nauczycieli i rodziców:


Bajkoterapia to doskonała książka dla rodziców i dla dzieci. Może służyć jako poradnik, ale także jako świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Dzięki tej książce każdy może stać się bajkopisarzem.


W książce tej zgromadzono propozycje prac plastycznych i niebanalnych dekoracji. Dzięki nim dzieci z przyjemnością wezmą udział w przygotowaniu imprez szkolnych, zaś nauczyciele znajdą inspiracje do prowadzenia zajęć.


                
W powyższych książkach można znaleźć pytania, które często zadają dociekliwe dzieci, ale także odpowiedzi, z którymi mają problemy rodzice.Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych uczuciom, między innymi: tęsknocie, wstydowi, poczuciu krzywdy, zazdrości. Na końcu każdej historii znajdują się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców.


Książka ta zafascynuje zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.  Jest to atrakcyjny przewodnik turystyczny dla całej rodziny. Całość zawarta w dziesięciu spacerach po Krakowie i okolicach (m.in. Tyniec, Ojców, Niepołomice, Czerna, Wieliczka) to także świetna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach tzw. ścieżki regionalnej.

(c) SOSW2 Kraków 2006 - 2024

wykonanie: YELLOWTEAM.PL